head-small-image
On-line előadás-sorozat

Vállalati jövőkép másképp - on-line rendezvénysorozat összefoglaló

Végéhez ért a Pannonjob őszi on-line rendezvénysorozata, melynek keretein belül jobban megismerhettük és megérthettük, hogy milyen kihívások elé állítja a mai gazdasági, társadalmi, egészségügyi helyzet a munkáltatókat. A szorosan összefüggő problémákat számos oldalról megvizsgáltuk előadóink segítségével, akik jó gyakorlatokkal, tanácsokkal látták el vendégeinket.

Az első előadás során Dr. Szlávik János a vírushelyzet következő szakaszairól és az azokban rejtőző veszélyekről beszélt részletesebben, illetve tanácsokat is adott arra vonatkozóan, hogy hogyan érdemes a munkahelyi biztonságot szakszerűen fenntartani. A betegségen átesettek munkába való visszatérésének feltételeként gyakran előírt PCR tesztekről és azok megbízhatóságáról is esett szó, illetve az ellenanyagszint ismeretéből adódó problémákról.
 

Dr. Fodor T. Gábor munkajogász a pandémia okozta munkahelyi változásokról, a home office szakszerű és jogilag megalapozott elrendeléséről beszélt előadásában. A jogi tanácsok mellett a veszélyekre is felhívta a munkáltatók figyelmét, mivel jelentős gyakorlati különbségek figyelhetők meg a magyar munkajogban és az EU-s irányelvek előírásaiban, amelyek várhatóan nagy változásokat fognak hozni a munkáltatók életében a következő időszakban.
 

Harmadik előadóként Dr. Bölcskei Krisztián vezetett be minket az adatvédelem világába. Miután a munkáltatók megkapták a Kormánytól a jogot, hogy saját maguk rendelkezzenek a kötelező védőoltás elrendeléséről, rengetek kérdés merült fel mindkét oldalról, amelyek közül számosra választ kaphattunk ezen előadás alkalmával. A minél kevesebb adat begyűjtése, a szakszerű adatbekérés, az információk megfelelő helyen történő tárolása mind-mind olyan gyakorlatok, amelyekkel kivédhetjük a nagy kockázatot rejtő adatvédelmi incidenseket.

Dr. Szondy Máté klinikai szakpszichológus a bizonytalanság-tolerancia fontosságára hívta fel a figyelmet előadásában. Ez azért is fontos, mert a pandémia következtében a korábban semleges élethelyzetek is veszélyérzetet és szorongást válthatnak ki belőlünk. Amellett, hogy a home office-nak pozitív hatásai is lehetnek, a munka-magánélet határainak elválasztása és a magány kezelése kihívást jelenthetnek a hétköznapi ember számára. A pandémiára adott két legjellemzőbb reakció az alulreagálás és a túlreagálás, így vezetőként is kiemelten fontos ezeknek a különböző látásmódoknak a kezelése. A fentiek mellett előadónk gyakorlati tanácsokat adott a stressz kezelésére, és felhívta a figyelmünket arra, hogy ha szorongásaink elhatalmasodnak rajtunk, ne féljünk segítséget kérni.
 

Utolsó előadóként a Pannonjob ügyvezető igazgatója, Molnár Attila engedett bepillantást azon vezetői kihívásokba, melyeket az egymás hatására kialakuló és egymást gerjesztő válsághelyzetek okoztak. Megtudhattuk, hogy a nehéz kihívások közepette milyen magatartást és vezetési stílust érdemes gyakorolni a vezetőknek, hogy sikeresen fenn tudják tartani a szervezet tagjaiban a bizalmat. Az új körülmények okozta változások, mint például a home office, a munkavállalók fizikai elszeparálása, a kötelező oltás bevezetésével járó intézkedések olyan helyzeteket teremtettek, amelyekben a vezetőknek nem feltétlenül kellett eltérniük az általános vezetési módszereiktől, csupán ezek megfelelő alkalmazása nyert kritikus jelentőséget.

Köszönjük, hogy sokan részt vettek előadásainkon, reméljük hasznos információkkal gazdagodtatok.
Találkozunk tavasszal!

 
 

Témakörök

Érdekességek, aktualitások
Szervezetfejlesztés
Vezetői működés
Foglalkoztatást érintő változások
Munkajogi témák
Könyvajánló
Programjainkról
Reziliencia
Fejlesztés