Miért döntenek egyre többen a bérszámfejtés kiszervezése mellett? (1. rész)
Az elmúlt évek gazdasági-, piaci környezetének köszönhetően egyre több munkáltató dönt bérügyviteli folyamatainak kiszervezése mellett. Cikksorozatunk mai részében a 4 legfontosabb érv közül a szolgáltatás igénybe vételével járó-, helyettesíthetőségből fakadó biztonságra kívánunk rámutatni.
A munkáltatók működésében az egyik legérzékenyebb terület a munkavállalói bérek és juttatások elszámolása.
Több szempontból érzékeny e terület a kiegyensúlyozott működésre, hiszen egyrészt a pontos és jogszerű elszámolás az egyik alapja a munkavállalói bizalomnak, másrészt ennek hiánya jelentős reputációs kockázatot is jelent a munkáltatók számára. Elemi érdeke tehát minden munkáltatónak, hogy e téren a lehető legkisebb kockázatot vállalja. A járványügyi helyzet (is) rámutatott arra, hogy a tevékenységet házon belül ellátó személyzet (ami gyakran egy-, maximum két-három főből álló házon belüli szervezet) váratlan kiesése óriási rés lehet a pajzson, amennyiben nincs kiépített rendszer a helyettesítésükre.
Márpedig a gyakorlat azt mutatja, hogy erre az esetre nem tartanak fenn tartalékokat a munkáltatók, kockáztatva ezzel működésüket, reputációjukat, végső soron pedig a versenyképességüket. Természetesen a szolgáltatók oldalán is felmerülhetnek nem várt események, de az általuk kialakított helyettesítési rendszerek maximálisan biztosítják az elszámolást végző személyek helyettesítését, melynek köszönhetően biztonságban tudhatják a tevékenységet kiszervező munkáltatók a munkavállalói bérek pontos-, jogszerű-, határidőre történő teljesítését.
Cikksorozatunk következő részében a felelősségvállalásra, mint a kiszervezés egyik legfőbb előnyére kívánunk rámutatni.
Bővebb információért keresse munkatársunkat bizalommal:
Szalai Balázs
Tel: +36 20 911 9239
E-mail: szalai.balazs@pannonjob.hu