head-small-image
Érdekességek, aktualitások

SZERVEZETFEJLESZTŐ-TRÉNER KÉPZÉS A PANNONJOB KÖZREMŰKÖDÉSÉVEL

A tavalyi év mérföldkő volt az Óbudai Egyetem életében, hiszen szervezetfejlesztő-tréner néven elindítottunk egy új felsőfokú szakirányú továbbképzést az egyik legnagyobb hazai személyzeti tanácsadó cég, a Pannonjob támogatásával. A képzés különlegessége, hogy a Pannonjob több éves szervezetfejlesztésben, valamint tréningekben szerzett tapasztalatával járult hozzá mind a tematika kialakításához, mind pedig az oktatás folyamatához.

Eltelt az első tanév a szakirányú továbbképzés életében. Hogyan kezdődött? Mi történt eddig? Mik a tapasztalatok és a tanulságok? Mik a további kilátások a képzéssel kapcsolatban? Ezekre a kérdésekre szeretnék válaszolni az alábbiakban.
 
Immáron két évvel ezelőtt kezdtünk el beszélgetni Molnár Attilával, a Pannonjob Kft. ügyvezetőjével a trénerképzés helyzetéről. Egyetértettünk abban, hogy addig, egyetemi szinten csak egyetlen intézményben folyt kommunikációs trénerek képzése. Úgy éreztük, hogy a mai igényeknek már csak azok a trénerek tudnak igazából megfelelni, akik egy erős elméleti, klasszikusan pszichológiai alapokra helyezett képzéssel párhuzamosan olyan gyakorlati felkészítést is kapnak, ami eredményessé teszi őket a tréneri munkában. Innen jött a saját továbbképzés megalkotásának ötlete. Úgy gondoltuk, hogy a képzésből nem maradhatnak ki a szervezetfejlesztéssel kapcsolatos ismeretek sem, hiszen a vállalati tréningek a legtöbb esetben egy szervezetfejlesztési projekt részei, állomásai. Az elhatározást közel egy évig tartó munka követte, hiszen össze kellett rakni a képzés tervét, ki kellett találni az oktatni kívánt tantárgyakat, el kellett készíteni azok tematikáját, hiteles és magas szinten oktatni tudó oktatói gárdát kellett találni, és nem utolsó sorban a szükséges engedélyeket is be kellett szerezni a szakindításhoz.
 
Végül 2021. szeptemberében 10 hallgatóval elindult a képzés első évfolyama. Érdekes volt a résztvevők csoporttá alakulását végigkövetni, amely olyan sikeresnek bizonyult, hogy a szombatok ma már azzal kezdődnek, hogy mindenki kipakolja amit hozott, legyen az kávéfőző vagy a kávéfogyasztáshoz szükséges egyéb kellék, sütemény, csoki és minden finomság. A csoport tagjai nagyon szoros köteléket ápolnak egymással és az oktatókkal.
 
A hallgatók jól érzik magukat, előnyként említik, hogy igazi, a gyakorlatban már bizonyított szakemberek oktatják őket, és olyan ismeretekre tesznek szert, amelyeket azonnal fel tudnak használni napi munkájuk során. De kik is a hallgatók? Vegyes korösszetétel, végzettség és munkatapasztalat jellemzi őket. Vállalati első és második vonalbeli vezető, HR szakember, különböző területen dolgozó beosztott munkavállalók is vannak közöttük. A motivációjuk közös. Mindannyian, saját vállalatukon belül, vagy külső szolgáltatóként szeretnék az itt tanultakat hasznosítani. Ők lassan belépnek az utolsó félévbe, közelednek a diplomájukhoz szükséges szakdolgozat megírásához, a záró tréning megtartásához és záróvizsgához. Bízunk a sikerükben és már előre tekintünk. Lassan elkezdjük az újonnan induló évfolyamra való felkészülést.
 
A képzésben kisebb módosításokat tervezünk ugyan (pl.: elméleti órák online megtartása), de alapjaiban nem szeretnénk változtatni a képzési metodikán, hiszen az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy a jelenlegi rendszer megfelel a mi elképzeléseinknek és hallgatóink elvárásainak egyaránt.

A szorgalmi időszak végén négy hallgatónkkal egy kis interjút is készítettünk abból a célból, hogy első kézből értesülhessenek az érdeklődők, az esetlegesen jelentkezni szándékozók, hogy mire számíthatnak, mik a hallgatói vélemények, visszajelzések. Hamarosan ezeket is megosztjuk Önökkel!

Összességében elmondhatjuk, hogy a Szervezetfejlesztő tréner szakirányú továbbképzés az eddigiekben sikeresen, eredményesen működött a hallgatók, az oktatók, a Pannonjob Kft. és az ÓE AMK szerint is. Várjuk azokat, akik úgy érzik, hogy fontos számukra a saját és mások soft skill-jeinek fejlesztése, és jelenlegi munkakörükben, vagy akár főfoglalkozású trénerként hasznosítanák majd az itt megszerzett ismereteket.
 
A képzéshez kapcsolódó gyakorlati információk:
A képzésben résztvevők többek között a személyiség- és szociálpszichológia, a szervezetfejlesztés és a tréneri mesterség világába nyerhetnek mélyebb bepillantást. Az akkreditált szervezetfejlesztő-tréner szakirányú felsőoktatási továbbképzés célja a gazdasági és piaci környezet változásaihoz igazodóan olyan szakemberek képzése, akik képesek szervezetfejlesztési módszerek alkalmazására, valamint képzések szervezésére és megtartására mind a menedzsment tagjainak, mind pedig az ezzel foglalkozó szakembereknek.
A képzéshez kapcsolódó gyakorlati információk:
Képzési szint: Szakirányú továbbképzés
Munkarend: Levelező
Képzés nyelve: magyar
Képzési idő: 3 félév, oktatás szombatonként, félévenként 14 alkalommal
Képzés helyszíne: Székesfehérvár (Alba Regia Műszaki Kar), Budai út 45.
Önköltség: 300.000 Ft/félév
Jelentkezési határidő: 2022. augusztus 31.

A kurzust mindenkinek ajánljuk, aki emberekkel foglalkozik, de olyan tanulni vágyóknak is, akik számára érdekes a szervezetfejlesztés területe, és szeretnének egy piacképes tudással, képesítéssel gyarapodni.

A képzés 2022. szeptember 17.-én indul, várunk minden kedves tanulni vágyót!

Egyik hallgatónk véleménye képzésünk kapcsán:
https://youtu.be/kXltWPsMlvw
Jelentkezés:
http://amk.uni-obuda.hu/index.php/hu/?option=com_rsform&formId=3
Fejes Gábor szakfelelős – mestertanár ÓE AMK

Témakörök

Érdekességek, aktualitások
Szervezetfejlesztés
Vezetői működés
Foglalkoztatást érintő változások
Munkajogi témák
Könyvajánló
Programjainkról
Reziliencia
Fejlesztés